Sayfalar

10 Haziran 2018 Pazar

Umut,Hayata Tutunmak..

(Foto alinti)

Yok yok bu sefer olacak. Kesin olacak.
İnce bi ayar gerekiyordu.. Fakat İnce sadece ince ayar çekmiyor, ayarlarını bozuyor resmen. Eskisen böyle miydi? O gündemi belirler, muhalefet o gündemle meşgul olurdu. İnce çok farklı yapıyor. Promterden okumadığı için beden dili
ile örtüşüyor ağzından çıkanlar. Çoşkulu inançlı, birleştirici, kucaklayıcı, samimi espirili, eğlenceli ve bilinçli konuşuyor. Ne kadar özlediğimiz şeyler varsa onları söylüyor, yapıyor. Artık gündemi o belirliyor, Erdoğan onun söylemleri ile meşgul oluyor.
Hele geçen gün tv lerden bi höykürüşü vardı, “yeni anayasaya göre “başkumandanım ben, “paşayım ben paşaaaaa, ben onunda paşasıyıııım” diye. İyce çıldırmış olmalı, dedim. Ertesi gün M. İnce mitinglerinde onun bu konuşmasını bir Kemal Sunal repliği ile videodan gösterdi, gülmekten öleyazdım😂.

Sosyal mecralarda bir sürü olumlu, espirili yazılar okuyorum İnce hakkında. Biri demiş ki; madem elinizde Muharrem İnce gibi bir CB adayınız vardı neden ekmek için Ekmeleddin’i çıkardınız? Valla doğru! Ekmeleddin neyin nesiydi allasen?

Dün gece Kadıköy’de gece mitingi yaptı M. İnce. Kısa sürede binlerce insan doldu. Otobüsün üzerinden konuştu. İki kutu bardakta suyu vardı. Ceketini çıkardı, gömleğinin kollarını geri sıvadı, gelin sizinle sohbet edelim der gibiydi. Kibir yok, bağırıp çağırmak yok, emir kipi ile konuşmak yok, “lütfen” var, “çok rica ediyorum” var, gülümsemesi vardı.

Aradan bir gün geçmeden RTE de Zeytinburnu’nda gece mitingi yapmış😀ki bunu bekliyordum. Çünkü artık o İnce’nin arlasından geliyor. Gece 1 haberlerinde NTV de gördüm. Canlı izleyemedim, fakat haberlerde iki dakikayı geçmedi o miting haberi. Birde sadece otobüs üzerinde kendisi ve yanıda bi kaç kişiyi yakın plan çekmişlerdi. Halkı göstermedi yani. Kalabalık değilse demekki? İşte bunada çok güldüm.

CHP, cb adayını açıklamadan önce Erdoğan’ı çıldırtacak bi aday çıkaracağız demişti. Allah allah? Kimki bu? Hiç tanımadığımız biri mi acaba diye bende merak ettiydim. Neyse açıklamaya iki gün kala M. İnce olacağı nerdeyse belli olmuştu artık, 4 mayısta açıklandığında ise, bu muydu yani? Dedim. Başta Erdoğan gibi düşündüm yalan yok, kongrelerde CHP genel başkanı seçilemeyen insan, cb adayı mı olacak, dedim. Fakat hakkaten şaşırttı. Beni şaşırtması önemli değil, önemli olan Erdoğan’ı şaşırttı. Ayarlarını bozdu. Ve hakkaten çıldırttı😀

16 yıldır her seçimde en çılgın projesi kanal İstanbul vardı. Şu andaki en çılgın projesi kıraathane açmakmış. Birde bunu söylerken diyor ki; “bay Muharrem bu projemi çalma ha” 🤔 alla hümme sabirin, dedim. Bi şeyi çok basit ve anlamsız bulduğunda ninem böyle derdi. Bende ona sığındım.

Fakat, şöyle bir endişemde var. Damadı ve aynı zamanda Enerji bakanı Albayrak ne dedi? “Bizim  Cumhurbaşkanımız çıksa, şuradan Ay'a kadar 4 şeritli yol yapacağım dese, buna inanan seçmenimiz var.” dedi.
Desteklediğim bi parti anlayışı bana böyle bir şey söylese hakaret kabul ederim. Bunu hakaret kabul edecek olan akp lilerde vardır bence. Artık farkına varan, elini vicdanına koyan akp seçmeni olduğuna inanıyorum. Ve biliyorum ki, inançları gereği sadece dini yönünü sevdikleri için seçtiler. Güvendiler. Fakat siyasetin dini olmadığını yenice gördüler, ve artık görmelilerde. Eğer görmüyorlarsa, Erdoğan’ın damadının sözlerini bi kere daha düşünsünler. Akp seçmenini övüyor mu, yeriyor mu, diye?Ki, bence yeriyor, küçümsüyor, biz onların ağzında sıçsak, yine bizi seçerler demeye getiriyor. Benim anladığım bu!

Bu sefer olacak. Bu sefer asık suratlı, bağırıp çağıran, ayrıştıran, bölen, çarpan, çıkaran birinden kurtulup, toplayan biri gelecek gibime geliyor. Oyların çalınma ihtimaline rağmen inanıyorum buna. Öyle hissediyorum.
Bak çalınma diyorum!!! Bu çalınma şaibesi neden hep akp ile girilen seçimlerde oldu? Hani çalmak haramdı? Bi düşün akp li dürüst seçmen!

Son günlerdeki rte söylemlerini bi dinle. Şurda havaalanı yoktu, biz yaptık, şurda üniversite yoktu biz yaptık diyor, izliyorsundur mutlaka tv lerde, yazdırma bana şimdi neresi diye? İzmir, Isparta, Zonguldak desem yeterli olur sanıyorum. Ee hani yalan söylemek haramdı..
Bir dine mi inanıyorsunuz, bir partiye mi? Din manevi bi duygu, manevi duygularımıza inanalım, ama siyaseti ayırt edelim be. Bence akp de ne din var nede iman.

Bu seçimler için acayip heyecanlıyım. Acayip umutluyum. Ailecek öyleyiz. Hatta bizim gençlerin son oyları olacak. Çünkü 21 yaşına bastıkları için ve Almanya doğumlu oldukları için iki vatandaşlıktan birini seçmek zorundalar. Buda alamanya siyaseti işte. Mart ayında Alman pasaportlarını uzatmak için konsolosluğa verdikleri müracatlarını seçim için bekletiyorlar. Son bi kez oyumuzu kullanıp ülkemiz için değişimi sağlayalım, sonra tekrar müracaat ederiz, diyorlar.
Maalesef ben oy kullanamıyorum, ama bizim evden üç oy var, adalet için, sevgi için, saygı için, EŞİTLİK için, eğitim için, ve en önemlisi İNSANCA yaşamak için..

Bu sefer olacak... Çok ümitliyim.. Buna inanıyorum. Ve bu benim son umudum ülkem adına. 

Sevgili okur, sende umutlu musun? 

2 yorum:

  1. Ben yine umutluyum, can çıkmadan umut kesmek olmaz zaten ;)
    Sabah güzel haberle uyanacağız inşallh ;)

    YanıtlaSil